Дніпро, фото Дніпра, новини Дніпра, фотостудія в Дніпрі, афіша Дніпра, виставки, робота в Дніпрі, освіта, транспорт в Дніпрі
ГоловнаНовиниАнонсиПублікаціїТеатральна афішаОсвітаПослугиЗдоров'яВідпочинок
ВиставкиОб'явиФотогалереяТранспортНовобудови

Афиша
Вистава Хто на світі найхитріший. Прем'єра!

Р.Куні. Вистава Шалена лікарня або Скелетик у шафці. Прем'єра!




Статьи и рассказы о городе Днепропетровске




Вернуться в раздел "Статьи и рассказы о городе Днепропетровске" >>>



Надія Тобілевич-Тарковська - муза українського театру


Минуло 135 років від дня смерті Надії Тобілевич-Тарковської, відомої акторки, дружини українського письменника та драматурга Івана Карпенко-Карого, тітка письменника Олександра Тарковського та внучата тітка відомого кінорежисера Андрія Тарковського. Ось такий він – міцний творчий дух, що поєднував усі ці серця, і, без сумніву, жеврів у серці Надії Тарковської. Надія народилася 13 березня 1852 року у селі Тимофіївка (нині — Миколаївка Кіровоградської області) у шляхетській родині. Її батько був військовим, мати – дочкою поміщика. З дитинства займалася благодійністю – допомагала шити білизну для притулків та лікарень, збирала книжки для місцевої бібліотеки.

У 16 років Надійка зустріла Івана Тобілевича. Він запросив її грати в аматорському театральному гуртку. Вже за рік вона вийшла за нього заміж, хоча батьки намагалися зробити все, щоб заборонити цей шлюб.

Надія Тарковська


Але вони не знали, що залишать Надію із міцним плечем, на яке вона могла спертися. Батьки дівчини померли через рік після того, як вона одружилася. Причина тому – страшна холера. Молодшого брата Олександра Надія взяла жити до себе. Це він згодом стане визначним громадським діячем. А його син Арсеній – відомим поетом, а онук Андрій – всесвітньовідомим кінорежисером.

На землях, які перейшли у спадок Надії, разом із усіма боргами, Тобілевичі звели перший будинок, потім там з’явився цілий хутір. Задля цього Іван Тобілевич взяв позику у банку. І не марно, згодом саме це місце стане «театральною столицею України». А назвуть його на честь дружини Карпенка-Карого - хутір Надія.

Андрей Тарковский


Надія Карлівна продовжувала грати у театрі, виступала на благодійних виставах Єлисаветградського аматорського гуртка. Разом з іншими громадськими діячами вона активно долучалася до популяризації української мови, зокрема, підписала лист російському вченому Олександру Пипіну, з цього питання. У шлюбі з Іваном Тобілевичем вона народила 4 дітей, 2 синів та 2 дочок. Одну з дочок – Галю - вона повезла на лікування на лиман під Одесу. Там Надія застудилася, а згодом застуда переросла у туберкульоз легенів. Від якого чарівна українська жінка померла 11 травня 1882 року. Їй було всього лише 30 років.

Цікаво, що «Хутір Надія» зберігся і до сьогодні. Це державний заповідник-музей у селі Миколаївка. Свого часу безліч сил для його врятування доклали Арсеній та Андрій Тарковські – нащадки того самого Олександра, якого прихистила сестра. Тож відвідайте це місце з цікавою історією та чарівною творчою атмосферою за нагоди.

хутор Надія


---------------------

Исполняется 135 лет со дня смерти Надежды Тобилевич-Тарковской, известной актрисы, жены украинского писателя и драматурга Ивана Карпенко-Карого, тетка писателя Александра Тарковского и внучатая тетка известного кинорежиссера Андрея Тарковского. Вот такой он - крепкий творческий дух, который объединял все эти сердца, и, без сомнения, тлел в сердце Надежды Тарковской. Надежда родилась 13 марта 1852 года в селе Тимофеевка (ныне - Николаевка Кировоградской области) в дворянской семье. Ее отец был военным, мать - дочерью помещика. С детства занималась благотворительностью - помогала шить белье для приютов и больниц, собирала книги для местной библиотеки.

В 16 лет Надя встретила Ивана Тобилевича. Он пригласил ее играть в любительском театральном кружке. Уже через год она вышла за него замуж, хотя родители пытались сделать все, чтобы запретить этот брак.

Но они не знали, что оставят Надежду с крепким плечом, на которое она могла опереться. Родители девушки умерли через год после того, как она вышла замуж. Причина тому - страшная холера. Младшего брата Александра Надежда взяла жить к себе. Это он со временем станет выдающимся общественным деятелем. А его сын Арсений - известным поэтом, а внук Андрей - всемирно кинорежиссером.

На землях, которые перешли в наследство Надежды, вместе со всеми долгами, Тобилевичи возвели первый дом, потом там появился целый хутор. Для этого Иван Тобилевич взял ссуду в банке. И не зря, впоследствии именно это место станет «театральной столицей Украины». А назовут его в честь жены Карпенко-Карого - хутор Надежда.

Надежда Карловна продолжала играть в театре, выступала на благотворительных спектаклях Елисаветградского любительского кружка. Вместе с другими общественными деятелями она активно вступала в популяризации украинского языка, в частности, подписала письмо российскому ученому Александру Пыпину по этому вопросу.

В браке с Иваном Тобилевичем она родила 4 детей, 2 сыновей и 2 дочерей. Одна из дочерей - Галя - она повезла на лечение на лиман под Одессу. Там Надежда простудилась, а затем простуда переросла в туберкулез легких. От которого украинская женщина умерла 11 мая 1882. Ей было всего лишь 30 лет.

Интересно, что «Хутор Надежда» сохранился и сегодня. Это государственный заповедник-музей в селе Николаевка.

В свое время множество сил для его спасения приложили Арсений и Андрей Тарковский - потомки того самого Александра, которого приютила сестра. Поэтому посетите это место с интересной историей и волшебной творческой атмосферой при случае. #знайнаших






Комментарии пользователей

Имя, дата Комментарий






Добавить свой комментарий


Ф.И.О.

E-mail:*



Комментарий:

* Ваш e-mail не будет доступен пользователям!


Пропонуємо
Synevo 01


Курортно-гостиничный комплекс "Солнечная" Затока, Каролино-Бугаз, Одесская область

АНГЛИЙСКИЙ КЛУБ СЭМ в Днепропетровске

Письменные переводы

Безвиз. Биометрический паспорт. Проблемы












ГоловнаНовини ДніпраТеатральна афіша






З питань розміщення,
співробітництва та реклами звертайтесь:
e-mail: prodneprsite@gmail.com

Адміністрація сайту не несе відповідальності
за розміщену інформацію в розділах оголошень та форумі.