Дніпро, фото Дніпра, новини Дніпра, фотостудія в Дніпрі, афіша Дніпра, виставки, робота в Дніпрі, освіта, транспорт в Дніпрі
ГоловнаНовиниАнонсиПублікаціїТеатральна афішаОсвітаПослугиЗдоров'яВідпочинок
ВиставкиОб'явиФотогалереяТранспортНовобудови

Афиша
Вистава Хто на світі найхитріший. Прем'єра!

Р.Куні. Вистава Шалена лікарня або Скелетик у шафці. Прем'єра!



Новости Днепропетровска и Украины на сайте www.prodnepr.dp.ua

[Дата размещения новости на сайте 2024-07-29 19:38:50]
У Дніпрі відбувся міжрегіональний форум керамістів з усієї України

[ полный текст новости ]

Керамічна галузь України перебуває в складній ситуації. Чимало спеціалістів та майстрів, що працюють з керамікою втратили доступ до основного джерела сировини – глини, поклади якої знаходяться на Донеччині. Сьогодні Міністерство культури України ініціює внести кераміку з Донеччини до культурної спадщини ЮНЕСКО. Але чи зможе вижити галузь та подолати виклики сьогодення?



У Дніпрі відбувся міжрегіональний форум керамістів з усієї України, на якому презентували свої керамічні вироби майстри з Донеччини, Полтавщини, Сумщини, Івано-Франківщини, Дніпропетровщини та Запоріжжя. Основний задум заходу полягав у проговоренні проблем галузі на усіх рівнях – як регіональному, так і національному. А також напрацюванні дорожньої карти щодо підтримки керамістів.

«Слов’янський напрямок – у нас там сформувалася промислова кераміка й вона має потужності такими хвилями - то підіймається, то опускається залежно від економічного стану країни. Зараз я розумію, що дуже важко усім працювати у цій сфері промисловості. Цей захід, мені здається, це можливість достукатись до більш вищого рівня, щоб зміни якісь були стосовно допомоги підприємцям цієї галузі»,

- каже Вікторія Бахова, підприємниця з Краматорська.

Участь в заході, окрім представників керамічної галузі, також взяли представники Міністерства економіки України, представники Міністерства культури України, керівництво Донецької ОВА, представники ТПП вищевказаних регіонів, представники бізнесу та науковці у сфері кераміки.

Зокрема, присутня на зустрічі заступниця Міністра економіки Надія Бігун зазначила, що держава чує запити керамістів та є відкритою до розв’язання проблем.

«Ми маємо гарну зустріч сьогодні. Адже присутні тут і наші партнери з Міністерства реінтеграції, які також переймаються проблемними питаннями керамістів. Можна залучити і комісію при Верховній Раді, яка опікується не лише проблемами переселенців, але й питаннями прифронтових територій та бізнесу. Також можемо залучити стейкхолдерів, щоб отримати підтримку й разом рухати питання подальшого розвитку цієї галузі й вирішення проблем, з якими стикнулися керамісти», - сказала чиновниця. «Для нас, як влади, дуже важливо розуміти, якої підтримки від нас очікують. Я сподіваюся, що буде якесь резюмуюче рішення, яке дозволить сформувати дорожню карту за якою зможемо рухатися, як підприємці, так і ми влада в межах своїх можливостей, щоб був певний результат», - каже Дарія Ступенко заступниця директора Департаменту економіки Донецької ОВА.

На дискусійних панелях щодо проблематики та перспектив галузі прозвучало чимало думок та пропозицій.

Голова Донецької ТПП Максим Ануфрієв сказав, що регіон зараз не можна назвати безпечним для розвитку галузі в тому числі і для керамістів, адже війна триває не два, а 10 років.

«Саме Донецька торгово-промислова палата, напевно, - єдине бізнес-об’єднання, котре працює на Донеччині. Ми розуміємо, що сьогодні більшість керамістів або на паузі, або переміщені й працюють не так, як це було до війни. Кожен день – приліт, ракети, обстріли. Тому дуже важко сьогодні говорити про те, що буде завтра. Але нам потрібно про це говорити. Бо за кожною війною настає мир, і якщо сьогодні ми не будемо говорити про те, як ми будемо відновлювати все, - то і розвитку, на жаль, не буде», - наголосив він.

А віце-президент Дніпропетровської Торгово-промислової палати сказав: «У нашому регіоні дуже потужна ресурсна база. Зокрема, коалін (біла глина) експортується у десятки країн. Є дуже багато великих підприємств різного профілю. У нас є великі підприємства, які виробляють плитку, експортують штучну сантехніку… Тому будемо вчитися у вас, а вам є що подивитися на Дніпропетровщині. Дякую організаторам, що ми можемо у такому форматі з вами зустрітися та попрацювати. Всім бажаю миру, скорішої перемоги та натхнення», - сказав Сергій Кучерявенко.

Форум – це завершальний етап проєкту «Збереження та популяризація керамічної спадщини Донеччини», який реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Зміцнення громадської довіри в Україні" (UCBI). «Напередодні цього заходу в нас був ряд активностей, які ми проводили з нашими партнерами. Наприклад, відбувалися стаді-тури на Дніпропетровщину та Полтавщину, де керамісти мали змогу побачити, як працюють колеги в галузі.

Знайти для себе нові ідеї, можливо, нові підходи у своїй роботі. Також у нас відбувалися конференції, до яких ми долучали представників уряду і презентували можливості для керамістів як з економічної точки зору, так і з точки зору збереження культурної спадщини», - зазначила Леся Круп’як, керівниця проєкту.

Як зазначили організатори, цей проєкт – це спосіб підсвітити проблематику галузі, а також дати можливість керамістам заявити про свої проблеми, бо тільки крок за кроком можна впливати на загальні результати. А сьогодні важливо зберегти галузь, що формувалася в Україні роками.
А митці, в яких кераміка – це справа життя, точно не збираються зупинятися перед труднощами та опускати руки. «Попит на керамічні вироби зростає однозначно. Бо кожен виріб - індивідуальний, живий, в нього своя особливість. І зацікавлення людей керамікою зростає.

Раніше люди купували гончарні вироби, як сувенір, ставили десь на шафу, а зараз активно користуються. Тому нам потрібно робити гарну, якісну довговічну кераміку, яка прослужить довго», - сказав гончар з Полтавщини Ярослав Гончар.

Загалом проєкт тривав чотири місяці і в результаті учасники напрацювали дорожню карту розвитку керамічної галузі.


Вернуться в каталог новостей Днепропетровска и Украины



Последние новости Днепропетровска

[Дата размещения новости на сайте 2024-10-19 15:28:23 ]
Майже 200 підприємців Дніпропетровщини приєдналися до ініціативи Національний кешбек
Майже 200 підприємців Дніпропетровщини приєдналися до державної ініціативи Національний кешбек
полный текст новости Майже 200 підприємців Дніпропетровщини приєдналися до державної ініціативи Національний кешбек

[Дата размещения новости на сайте 2024-10-19 15:24:04 ]
На Дніпропетровщині відбудеться фестиваль української драматургії ДНІПРО.ТЕАТР.UA
На Дніпропетровщині відбудеться фестиваль української драматургії ДНІПРО.ТЕАТР.UA
полный текст новости На Дніпропетровщині відбудеться фестиваль української
драматургії ДНІПРО.ТЕАТР.UA

[Дата размещения новости на сайте 2024-09-30 18:55:26 ]
Міжнародні партнери з ЮНІСЕФ презентувати результати втілених цьогоріч в області проєктів
Міжнародні партнери з ЮНІСЕФ презентувати результати втілених цьогоріч в області проєктів
полный текст новости Міжнародні партнери з ЮНІСЕФ презентувати результати втілених цьогоріч в області проєктів

[Дата размещения новости на сайте 2024-09-29 21:36:57 ]
Нікополь отримав технічне підсилення від міжнародників
Нікополь отримав технічне підсилення від міжнародників для простору соціальної адаптації
полный текст новости Нікополь отримав технічне підсилення від міжнародників для простору соціальної адаптації

[Дата размещения новости на сайте 2024-09-26 17:17:57 ]
У Дніпрі провели жіночий форум з працевлаштування
У Дніпрі провели жіночий форум з працевлаштування
полный текст новости У Дніпрі провели жіночий форум з працевлаштування

Пропонуємо
Synevo 01


Курортно-гостиничный комплекс "Солнечная" Затока, Каролино-Бугаз, Одесская область

АНГЛИЙСКИЙ КЛУБ СЭМ в Днепропетровске

Письменные переводы

Безвиз. Биометрический паспорт. Проблемы












ГоловнаНовини ДніпраТеатральна афіша






З питань розміщення,
співробітництва та реклами звертайтесь:
e-mail: prodneprsite@gmail.com

Адміністрація сайту не несе відповідальності
за розміщену інформацію в розділах оголошень та форумі.