[Дата размещения новости на сайте 2024-01-04 19:04:06]
З чого складається аптечка бійця?
[ полный текст новости ]
Бойова медикиня 13 бригади НГУ «Хартія» на позивний Чума докладно показує та розповідає, з чого має складатися аптечка бійця.
Наповнення аптечки має відповідати алгоритму MARCH (марч). Його в концепції TCCC (ті сі три) (Tactical Сombat Сasualty Сare) рекомендується застосовувати на другому етапі роботи – Tactical Field Care, іншими словами, у жовтій або зеленій зоні, коли вже не перебуваєте під вогнем та можете сконцентруватися на наданні допомоги пораненому в повному обсязі. Алгоритм визначає пріоритети та порядок дій в наданні допомоги пораненому.
Алгоритм MARCH розшифровується як:
M (Massive bleeding) – Масивна кровотеча. В підсумку-аптечці мають міститися засоби для зупинки масивної кровотечі. Це сертифіковані кровоспинні турнікети, гемостатичні бинти, не гемостатичний бинт (для тампонади), бандаж ізраїльський з тиснучим елементом. А також додатково перев'язувальні матеріали (бинт, бандажний бинт).
A (Airway Management) – Управління дихальними шляхами. Тобто, відновлення прохідності дихальних шляхів. Для цього аптечка містить назофарингіальну трубку. Її треба персонально підбирати за розміром.
R (Respiration) – Дихання. Має бути декомпресійна голка, атравматичні ножиці, оклюзійна наліпка.
C (Circulation) H (Head injury / Hypothermia / Hypovolemia) – Циркуляція та травма голови / Гіпотермія / Гіповолемія. Пілпак — комплект таблеток в окремому боксі чи зіп-пакеті, до якого входять протизапальне, антибіотик та знеболювальне. Приймається одразу після поранення. Термоковдра.
В першу чергу слід не забувати про інфекційну безпеку. Обов’язково мають бути медичні рукавички, спиртові серветки.
З питань розміщення, співробітництва та реклами звертайтесь:
e-mail: prodneprsite@gmail.com Адміністрація сайту не несе відповідальності
за розміщену інформацію в розділах оголошень та форумі.